תואר שני בהנדסת מחשבים

בימינו אנו, לימודים אקדמיים נחשבים לצעד הכרחי בהשתלבות בשוק העבודה, זאת כמובן במקצועות המבוקשים והמכניסים ביותר. מקצועות אלו כוללים ביניהם את המקצועות ההנדסיים בכלל ואת הנדסת המחשבים בפרט. אם בעבר עובדה זו אפיינה את לימודי התואר הראשון, כיום היא כוללת גם לימודי תואר שני בהנדסת מחשבים.

ההתקדמות הטכנולוגית בתעשייה מצריכה את כלל המהנדסים והעוסקים בתחום לשמור על רמת עדכון גבוהה בנעשה בה. לימודי תואר שני משרתים נאמנה מטרה זו.

לימודי הנדסת מחשבים לתואר שני פותחים דלת נוספת בפני המסיימים אותם והיא האפשרות ללימודי תואר שלישי. במילים אחרות, בעזרת לימודים אלו יכולים מהנדסי מחשבים לבחור בהמשך דרכם הן בעולם המחקרי והן בעולם התעשייה.

לימודי תואר שני בהנדסת מחשבים – M.sc

לימודי הנדסת מחשבים לתואר שני פתוחים בפני מהנדסי מחשבים שסיימו תואר ראשון במקצוע זה. יחד עם זאת במקרים רבים מתקבלים לתוכנית גם בעלי דיפלומה לתואר ראשון במקצועות ההנדסיים האחרים ומקצועות המדעים, המתמטיקה ומדעי המחשב.

לימודי התואר השני לרוב נמשכים על פני שנתיים אך לעיתים ניתנים לפרישה על פני שנים נוספות. המוסדות האקדמיים המציעים לימודים לתואר שני כוללים מכללות ואוניברסיטאות שונות ברחבי הארץ.

תוכניות הלימוד כוללות לרוב שני מסלולים עיקריים: מסלול הכולל עבודת גמר ומסלול שאינו כולל עבודת גמר. הבחירה במסלול הלימודים צריכה להיות מותאמת לכוונות העתידיות של המועמד.